
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10944
Ext.Price$0.10944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10944 | $0.10944 |
| 10 | $0.05472 | $0.54720 |
| 50 | $0.04909 | $2.45450 |
| 100 | $0.04404 | $4.40400 |
| 500 | $0.03686 | $18.43000 |
| 1000 | $0.03259 | $32.59000 |
| 3000 | $0.03106 | $93.18000 |
| 5000 | $0.02960 | $148.00000 |
| 10000 | $0.02783 | $278.30000 |
